Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Aktualności

Czytaj więcej

Projekty

projekty

Projekty realizowane przez Fundację FWIR

Czytaj więcej

Nasza działalność

nasza dzialanosc2

Nasza działalność

Czytaj więcej

Chcę pomagać

chce pomagacDziałamy w obszarze zadań publicznych zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznymi o wolontariacie (Dz.U. 2003 Nr 96 poz. 873) , przekazując darowiznę na cele fundacji będą mogli Państwo skorzystać z ulgi podatkowej – są to odliczenia od podstawy opodatkowania. Odliczyć mogą Państwo zarówno darowizny pieniężne, jak i rzeczowe.

 

 

Jeśli jesteś osoba fizyczną możesz odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę w wysokości odpowiadającej maksymalnie 6% dochodu.

Jeśli jesteś osoba prawną możesz odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę wysokości odpowiadającej maksymalnie 10% dochodu.

Podstawą do odliczenia darowizny jest:

  • dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego – w przypadku darowizn pieniężnych,
  • dowód, z którego wynikają dane identyfikujące darczyńcę oraz wartość przekazanej darowizny z oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu – w przypadku darowizny innej niż pieniężna.

 

Darowizny prosimy przekazywać na konto:

Fundacja Rozwoju i Innowacji WIR w Radomiu

Bank Gospodarki Żywnościowej

Numer konta: 77 2030 0045 1110 0000 0325 1420

Tytuł wpłaty : Darowizna (można wskazać cel np. pomoc dzieciom)

 

Darczyńca może wystąpić z pisemnym wnioskiem o przesłanie sprawozdania z wydatkowania przekazanych środków od fundacji. Sprawozdanie zostanie przekazane w formie pisemnej na adres darczyńcy w ciągu dwóch miesięcy od otrzymania darowizny.

Darczyńca może wskazać osobę lub cel na jaki darowizna powinna być wydatkowana, wówczas pomagając skorzystają Państwo z odliczenia podatkowego .

Goście online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

Adres do korespondencji:
Fundacja Rozwoju i Innowacji WIR
ul. Olsztyńska 39
26-600 Radom

Biuro Fundacji
ul. Żeromskiego 94 pok. 117
26-600 Radom

Tel. +48 500 133 504

e-mail:  biuro@fwir.pl

www.fwir.pl